Site Loader

Choć język niemiecki jest jednym z bardziej popularnych języków używanych w Europie głównie w takich dziedzinach życia, jak biznes czy handel, to jest on – w porównaniu z językiem angielskim – trudny w nauce dla początkujących. Także egzamin maturalny z tego przedmiotu, choć ma charakter dobrowolny i jest wybierany głównie przez miłośników kultury niemieckiej, często budzi w uczniach strach. Aby odpowiednio się do niego przygotować, należy skorzystać ze specjalnie dedykowanych w tym celu opracowań maturalnych. Jednym z takich repetytoriów jest kompendium “Matura z niemieckiego” (https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-jezyk-niemiecki-2021), które zapewnia kompleksowe przygotowanie do egzaminu zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym. Połączenie tych dwóch aspektów to gwarancja sukcesu.

“Matura z niemieckiego”

Egzamin maturalny z języka niemieckiego to wielkie wyzwanie nawet dla tych spośród uczniów szkoły średniej, którzy są miłośnikami tego języka. Skomplikowane zagadnienia gramatyczne, trudna wymowa, obszerne słownictwo…. Wszystkie te elementy sprawiają, że egzamin z języka niemieckiego cieszy się niechlubną sławą jednego z najtrudniejszych egzaminów maturalnych. Aby odpowiednio się do niego przygotować – dobry wynik z tego przedmiotu może być przepustką np. na prestiżowe studia biznesowe lub lingwistyczne – warto skorzystać z repetytorium “Matura z niemieckiego“, w którym zamieszczono następujące elementy:

  • przystępne podsumowanie informacji teoretycznych, które były przedmiotem nauczania podczas zajęć z języka niemieckiego w szkole średniej. Dzięki lekturze zebranych w jednym miejscu informacji na temat stosowania najtrudniejszych aspektów gramatycznych możliwe jest odświeżenie wiedzy zdobytej w szkole.
  • kilkaset zadań praktycznych, których przerobienie pozwala zapoznać się z podstawowymi, najczęściej spotykanymi rodzajami zadań maturalnych na egzaminach z lat poprzednich.

Niniejsze opracowanie zostało przygotowane przez doświadczonych dydaktyków, którzy pracowali już nad przygotowaniem licznych podręczników o podobnym charakterze. Dowodem na wysoką jakość treści zawartych w podręczniku jest także fakt, że niniejsze wademekum jest zgodne z aktualnie obowiązującymi wymaganiami zamieszczonymi w podstawie programowej opublikowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

 

Post Author: Ilona